czwartek, 14 maja 2015

Tytułem wstępu


Witaj :)

Jestem Mada i niczego bardziej na świecie nie kocham niż podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi.
Na dzień dzisiejszy odwiedziłam 20 krajów, z nikim się nie ścigam, ani nie licytuję, ta liczba daje ogólnie pojęcie, że coś tam w temacie ogarniam.
Nie mam bogatego męża, ani pracy w korporacji, a jednak udaje mi się podróżować :)
Jeśli ja mogę zaspakajać moją wrodzoną ciekawość co jest za tamtym rogiem? albo jaki widok będzie się rozpościerał za tamtym wzgórzem? To możesz i Ty!

Nie jestem, specjalnie odważna.
Spójrzmy prawdzie w oczy ;) straszny ze mnie cykor. Przed każdym większym wyjazdem umieram ze strachu, czy się nie zgubię, czy uda mi się wszystko ogarnąć, czy starczy mi kasy, czy dobrze się spakowałam, czy się nie pochoruję ... Boszz mogę tak w nieskończoność

Nie mam samochodu !
Podróżuję głównie za pomocą transportu publicznego, wymaga to trochę ogarnięcia dodatkowych rzeczy, ale! obniża znacząco koszty podróży i daje możliwość przyjrzenia się normalnym ludziom i ich codzienności, często jest idealnym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy na przystanku czy w autobusie.

Samoloty i Lotniska
Och... powiem tak, im częściej znajduję się we wnętrzu metalowego ptaka tym lepiej znoszę latanie.
Faktem jest, że lotniska zbijają mnie z tropu, a pierwsze 15 minut każdego lotu to taka wliczona w koszta póżniejszych wspaniałości mała katorga ;)

Bez Szaleństw
Hahaha dobre! Oczywiście zdarzyło mi się objechać Polskę na stopa i spać np na plaży, zamiast wydawać pieniądze na nocleg. Dziś jednak raczej bardziej się skupiam jak podróżować za małe pieniądze, a latać samolotem, spać w hostelach lub hotelach (jeśli znajdę ofertę w moim budżecie), zjeść od czasu do czasu coś dobrego i lokalnego w restauracji. Czyli wycisnąć maksymalną ilość komfortu z małego budżetu.

Nie odwiedziłam dotąd żadnego z egzotycznych miejsc.
Nie byłam w Tajlandii, ani w Japonii czy Afryce. Uważam, że podróżnikiem czyni mnie nieustająca i niczym niezaspokojona ciekawość innego. A inne może być też stosunkowo blisko. Europa jest rewelacyjna, gdyż na tak małej powierzchni współżyją ze sobą znacznie różniące się miedzy sobą kultury, mentalności, religie.

Pod nosem
Mam farta, mieszkam w przepięknym miejscu. hmmm i co? przez lata nie znosiłam chodzić po górach, ani okolicy. Otwórz oczy! Nie musisz jechać na drugi koniec świata, żeby zachłysnąć się jego pięknem. Pod nosem każdy z nas ma jakieś wspaniałości, albo piękne widoki, albo ciekawe miejsca historyczne. Wystarczy tak jak ja, przetrzeć oczy i zacząć je dostrzegać i to nieprawda, że będą trwać niezmienne i zawsze zdążysz jeszcze odkryć to co pod nosem :) Do dzieła, weź plecak i idz na spacer zobacz jak dziś kwitną drzewa, a jesienią purpurowieją i żołkną liście, za każdym razem to samo miejsce może być nową przygodą.

6 komentarzy:

 1. Brawo!
  Mnie podróże nie kręcą raczej, a może po prostu daję swojemu strachowi za bardzo zawładnąć sobą. Będę zaglądać, to może zarażę się odwagą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za PIERWSZY komentarz na tym blogu :)

   Ja zawsze boję się okropnie, ale ciekawość zwycięża. Podróżowanie to jest chyba taka choroba.. są momenty kiedy nie przeglądam ofert z lotami, albo tablic na pintereście w poszukiwaniu nowych miejsc, ale zawsze wcześniej czy później to następuje. Ciekawe jak by wyglądało moje życie, gdybym nie czuła tej potrzeby....
   Jednak nie uważam, że każdy musi podróżować. Jeśli komuś jest dobrze tam gdzie jest, to jest to chyba forma spełniania. Więc tylko pozazdrościć :)
   Zapraszam jednak do zaglądania tutaj, może akurat jakieś miejsce Cię natchnie.
   pozdrawiam serdecznie
   Mada

   Usuń
 2. Fantastycznie, nie dość że blog w mojej "branży";-) To jeszcze teksty po angielsku co będzie mi pomagało w nauce języka Super!! Często pisz :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och mam Wam tyle zachwytów do przekazania. Najgorsze, że nie wiem w jakiej kolejności je ujawniać ! Hahaha
   Ale kolejka postów do publikacji się wydłuża, więc myślę, że będzie co czytać.
   Dziękuję za odwiedziny i do zobaczenia :)
   Mada

   Usuń
 3. Blog zapowiada się ciekawie:) Dołączam do obserwowanych i czekam na kolejne wpisy:) Vandrer jako pluszowa sowa wędrowna lubi śledzić podróżujących:)

  OdpowiedzUsuń